Szukaj lub Dodaj stomatologa

Znajdź Najlepszego
Stomatologa

Dodaj lekarza / gabinet

Stomatolog dziecięcy


Stomatolog dziecięcy zadba o zęby najmłodszych pacjentów

Dla wielu małych pacjentów, wizyta w gabinecie stomatologicznym zawsze jest stresująca. Wywołuje strach, niepokój i rodzi negatywne skojarzenia. Niepotrzebnie, ponieważ odpowiednidentysta dla dzieci nie musi być tylko lekarzem. Może być przyjacielem malucha oraz jego ząbków. Wystarczy jedynie skorzystać z oferty odpowiedniego gabinetu dentystycznego – takiego, w którym zatrudniony jest dobry stomatolog dla dzieci.

Stomatologia dziecięca – zakres usług

Stomatologia dziecięca obejmuje szeroki zakres usług. Dzięki temu o zęby można zadbać kompleksowo – także w przypadku zębów mlecznych.

Stomatolog dziecięcy wykonuje takie czynności dentystyczne jak m.in.:

·         fluoryzacja
·         lakierowanie
·         lakowanie
·         ekstrakcja zębów mlecznych.

W zależności od potrzeb małego pacjenta oraz możliwości gabinetu dentystycznego, stomatolog dla dzieci może wykonywać niektóre zabiegi w znieczuleniu (znieczulenie miejscowe, sedacja). W nowoczesnych gabinetach stomatologicznych możliwe jest także znieczulenie komputerowe – zupełnie bezbolesne i idealnie dopasowane do potrzeb małego pacjenta.

Jak wybrać dobrego stomatologa dziecięcego?

Stomatolog dziecięcy musi posiadać nie tylko wiedzę i praktyczne umiejętności. Powinien wykazać się również odpowiednim podejściem do małych pacjentów. Chodzi o to, by stał się dla nich osobą przyjazną i miłą – taką, której można zaufać i nie trzeba się bać. Jeśli bowiem dentysta dla dzieci stanie się lekarzem przyjacielem, wówczas wizyta w gabinecie przestanie być stresująca.

Dobry stomatolog dziecięcy powinien:

·         mieć wiedzę i umiejętność przeprowadzania zabiegów dla małych pacjentów
·         wykazać się empatią, cierpliwością oraz odpowiednim podejściem do dzieci
·         umieć rozmawiać z małymi pacjentami – tak, by odwrócić ich uwagę od  wykonywanych czynności.

Ponadto warto zwrócić uwagę na sam gabinet dentystyczny. Jeśli będzie kolorowy i będzie zapewniał miłą atmosferę, wizyta stanie się bardziej przyjemna i bezstresowa.

Znajdź najlepszego dentystę dziecięcego w Twoim mieście

Zamieszkujesz Gdańsk, Łódź, Kutno, Radomsko lub inne miasto i chcesz dotrzeć do przyjaznego gabinetu stomatologicznego? Znajdujesz się we właściwym miejscu. Określ swoją lokalizację i sprawdź, który dentysta dla dzieci cieszy się najlepszymi opiniami. Poznaj dane teleadresowe i umów się na wizytę.