Szukaj lub Dodaj stomatologa

Znajdź Najlepszego
Stomatologa

Dodaj lekarza / gabinet

Chirurgia stomatologiczna


Chirurgia stomatologiczna – specjalistyczna pomoc dentystyczna

Chirurgia stomatologiczna jest dziedziną, która oferuje zabiegi będące samodzielną formą leczenia lub stanowią jeden z etapów przygotowania do dalszego leczenia, np. protetycznego, ortodontycznego, implantologicznego.  Wymaga od stomatologa bardzo dobrego przygotowania technicznego, wiedzy oraz umiejętności – po to, by bezboleśnie i precyzyjnie przeprowadzić nierzadko trudne do wykonania działania medyczne.

Chirurgia stomatologiczna – zakres usług

Chirurgia stomatologiczna jest szeroką dziedziną, która obejmuje wiele usług. Stomatolog o tej specjalności podejmuje się między innymi:

·         ekstrakcji zębów, w tym ekstrakcji zębów zatrzymanych
·         usuwania ósemek
·         usuwania torbieli
·         odbudowy kości
·         resekcji korzeni zębowych
·         plastyki tkanek miękkich i tkanki kostnej – przed leczeniem implantologicznym i protetycznym
·         zabiegów implantologicznych.

Wszystkie zabiegi mogą być wykonywane z znieczuleniu miejscowym, sedacji (dożylnej i wziewnej) –  w zależności od możliwości konkretnego gabinetu stomatologicznego. Istotną rolę odgrywa bowiem przede wszystkim odpowiedni sprzęt oraz umiejętności pracujących w gabinecie dentystów.

Znajdź najlepszych chirurgów stomatologów w Twoim mieście

Chcesz zadbać o stan swoich zębów, korzystając z możliwości, jakie daje chirurgia stomatologiczna? Dotrzyj do wybitnych specjalistów w tej dziedzinie, którzy świadczą usługi w Twoim mieście. Niezależnie od tego czy zamieszkujesz Łódź, Gdańsk, Aleksandrów Łódzki, Bełchatów czy Koluszki, skorzystaj z naszego serwisu.

Wybierz swoje miasto, a następnie znajdź gabinet stomatologiczny. Gabinet, w którym bez stresu i w przyjaznej atmosferze poddasz się chirurgicznym zabiegom stomatologicznym. Dlatego zapoznaj się z opiniami innych pacjentów, pobierz dane teleadresowe stomatologa i umów się na wizytę. Będziesz mieć pewność, że jesteś w dobrych rękach i pod dobrą opieką specjalistów w swojej dziedzinie.